Головред "Фактів" Швець: Це вічний біль мій. Тому що я вважаю, що спокутувати свою провину перед батьком не зможу ніколи

Швець: Батько дуже любив нас і мене, маленького, бо міг мене кинути, залишити, міг просто здати в інтернат і навіть на вихідні не забирати. Він цього не зробив

Засновник і головний редактор газети й інтернет-видання "Факти" Олександр Швець в інтерв’ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що дорікав батькові за те, що той пив.

Об этом сообщает Сергей Доренко

"Це такий, вічний, біль мій. Тому що я вважаю, що спокутувати свою провину перед батьком я не зможу ніколи. Я не соромився того, що він працює вантажником. Тому що в мене не було знайомих дітей, у яких батьки були академіками, інженерами, багатими, успішними. Я цього нічого не бачив... Багато хто працював вантажником. Це була нормальна робота. А те, що він пив, і дуже пив, і те, що я йому дорікав за це... Я вважаю, що це було неправильно", – сказав Швець.

Журналіст припустив, що його батько заглушав біль, оскільки "розумів, що нічого не може дати своїм дітям".

"Але, очевидно, він дуже любив нас і мене, маленького, бо міг мене кинути, залишити, міг просто здати в інтернат і навіть на вихідні не забирати. Він цього не зробив. Він по-своєму жив тим життям, у якому можна було заглушити біль і образи пережитого. Очевидно, інакше він не міг, а я цього не розумів. І щоразу, коли я згадую про батька, коли приходжу на його могилку на Байкове кладовище, я прошу в нього вибачення", – додав Швець.

Головред "Фактів" Швець: Зараз бачу себе збоку маленького, шестирічного, який кричить: "Не опускайте маму в могилу!" Читайте повну версію інтерв’ю

Швець народився 4 червня 1955 року в Хабаровському краї тодішньої РРФСР. Він наймолодший із семи дітей у сім’ї. 1961 року померла мати Швеця. За рік сім’я переїхала до Києва. Він потрапив в інтернат.

1982 року Швець закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка, після чого протягом 10 років працював у газеті "Вечірній Київ". У 1992–1994 роках був головним редактором газети "Киевские ведомости", потім ще протягом трьох років – головним редактором "Всеукраїнських відомостей".

1997 року заснував щоденну газету "Факты и комментарии" ("Факты"), яку на піку популярності видавали двомільйонним тиражем. 2018 року "Факты" почали виходити у форматі тижневика. До 2016 року власником газети була компанія EastOne Group Віктора Пінчука, але потім бізнесмен вирішив продати видання, і Швець викупив газету.

Журналіст одружений удруге, він батько п’ятьох дітей.

ВІДЕО
Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/glavred-faktiv-shvets-tse-vichnij-bil-moja-tomu-shcho-ja-vvazhaju-shcho-spokutuvati-moju-vinu-pered-batkom-ne-zmozhu-nikoli-1529120.html”